Jak můžete pomoci

Spinální svalová atrofie I. stupně je nemoc a boj na celý život. I když mi osud hned na začátku nepřál a vypadalo to, že se budu s maminkou, tatínkem a sestřičkou Anetkou radovat jenom chvíli, já se s tím nechci smířit.

Tak velmi si přeji hrát a užívat si každičký den jako všichni moji kamarádi. Asi nikdy nebudu stejná jako oni, ale mám velkou naději se jim přiblížit. Jak si ve svém životním boji povedu, závisí nejen na vzácných drahých lécích, které moje tělíčko dostalo v rámci ojedinělé studie, ale i na pravidelných rehabilitacích a kompenzačních a zdravotních pomůckách, které mi pomohou zvládnout úplně obyčejné věci. Věci, které jsou pro ostatní děti samozřejmostí.

S maminkou a tatínkem věříme, že se jednou postavím na vlastní nožičky. Třeba trochu později, ale to nevadí. Důležité je, abych to zvládla!

Z celého svého srdíčka prosím všechny laskavé lidi, staňte se mými kamarády a pomocníky na mé nadějné cestě za normálním dětským životem. Za životem, který je pro ostatní samozřejmostí, ale pro mě je skutečným zázrakem. Pevně věřím, že díky Vaší pomoci se jednou na tu svou cestu životem vydám „po svých“.

Se srdečným poděkováním za Vaši případnou laskavou podporu a pomoc.
 Sofinka s rodinou


Přispívat mi můžete na účet obecně prospěšné společnosti Život dětem:

Číslo transparentního účtu: 1117771700/5500 (Raiffeisenbank)
IBAN: CZ4155000000001117771700
SWIFT: RZBCCZPP

Můj variabilní symbol: 1616
Do zprávy pro příjemce napište Sofinka

(min částka pro zahraniční platby je 15 EUR nebo 20 USD, kvůli poplatkům bance)

Všechny dary do sbírky jsou odčitatelná položka od základu daně. Potvrzení o přijetí daru k daňovému odpočtu Vám, po vyplnění formuláře, ráda vystaví o.p.s. Život dětem.

Sbírka je prováděna pod záštitou o.p.s. Život dětem, sbírkové povolení:

Č.j. S-MHMP/988162/2014


Zajímá Vás, na co všechno potřebuji Vaši pomoc? Je toho opravdu mnoho … 2 mil. korun mi na dva roky vystačí na:

 • Na opakované terapie v neurorehabilitačních centrech. Jedná se o centra Axon, Sarema, Sanatorium Klimkovice, léčebna Boskovice, Adeli Piesťany, Arcada NeuroMedical Center
 • Na návštěvy fyzioterapeutů také u nás doma.
 • Na lázeňské pobyty.
 • Na zdravotní, rehabilitační a kompenzační pomůcky. Patří k nim elektrický vozíček, nájezdová rampa, chodítko, ortézy, sedátko GotoSeat, koupátko Splashy, sedací systém Playpak, terénní kočárek … A další pomocníky, které mi lékaři doporučují, ale pojišťovna je nehradí nebo hradí jen jejich část.
 • Na zdravotní autosedačku
 • Na rehabilitační zařízení MotoMed Gracile, které mi pomůže s pohybem nožiček a pročvičováním kloubů.
 • Na vybavení pro zdravé spaní, ke kterému patří antidekubitní matrace do postýlky.
 • Na masážní přístroje a pomůcky.
 • Na léky, vitamíny a doplňky stravy.
 • Na hydromasážní vanu, kterou mi lékaři doporučili k nezbytné aquaterapii. Protože mám velmi oslabenou imunitu, není pro mě vhodné navštěvovat veřejné bazény.

Dále potřebuji velký automobil, jehož pořízení představuje dalších cca 650 000 Kč

 • Velký automobil potřebuji proto, aby se mi do něj vešli všichni moji pomocníci, protože pro mě bude nutností mít je neustále u sebe, Při každé cestě mimo domov.

BUDU VÁM NESMÍRNĚ VDĚČNÁ, KDYŽ MĚ V TOM BOJI O OBYČEJNÝ ŽIVOT NENECHÁTE SAMOTNOU!  VĚŘÍM VÁM A OPRAVDU MOC DĚKUJI.

 • 1.1K
  Shares